Prof. Dr. Remzi KILIÇ

Prof.Dr. Remzi KILIÇ – Osmanlı Yönetiminde Irak ve Suriye yayımlandı

Bu çalışmamızda, bugünkü Türkiye Cumhuriyeti devleti hudutları dışında kalan, Irak ve Suriye topraklarının XIX. Yüzyılda idarî yapısı ile bu yerlerin tarihî coğrafyaları incelenmiştir. Bugün Irak ve Suriye topraklarında bulunan yerleşim yerlerinin, şehir ve beldelerin, tarihî seyir içerisindeki durumları araştırmamızda ağırlıklı olarak ele alınmıştır. Ayrıca Osmanlı Devleti yönetiminde XIX. yüzyıl içersinde Lübnan, Filistin, Irak ve Suriye’deki şehirlerin idarî yapısı, Arapça ve Osmanlıca eserlerden yararlanarak belirtilmiştir.

Prof.Dr. Remzi KILIÇ

6 Comments

 1. Kerim YARININELİ

  Kitabınızı okumayı sabırsızlıkla bekliyorum.Tarihe ışık tutacağına inanıyorum.Saygılarımla…

  Reply
 2. Meral ÜLKÜ

  Sn. Remzi Hocamız gerçekten bu işi hakkıyla yapıyor. Güncel konular arasında yer alan ve dünyanın problem olarak gördüğü gelişmeleri, Türklerin geçmişte ne derece sistematik bir şekilde üstesinden geldiğini ustalıkla okuyucularına aktarıyor. Temennim Remzi Kılıç hocamızın eserlerinin bir gün İngilizce, Fransızca, Arapça özellikle de Ermenice olarak dünya çapında yayınlanır duruma gelmesidir. Başarılarınızın artarak devam etmesini dilerim. Saygılarımla..

  Reply
 3. yusuf islam yılmaz

  Kitabınızı en kısa zamanda edinip mezuniyet yoğunluğundan kurtulur kurtulmaz okumak istiyorum. Dilerim kitap hedeflediği başarıyı yakalar. Saygılarımla…

  Reply
 4. mustafa dolmaz

  Konusu itibariyle, bilim dünyasına kazandırılmış çok değerli bir eser olduğunu düşünüyorum. inşallah en kısa zamanda okuyacağım hocam. Başarılarınızın devamını dilerim.

  Reply
 5. İbrahim Çakır

  Değerli hocam; yeni kitabınız hayırlı olsun. Ellerinizden öper, başarılarınızın devamını dilerim…

  Reply
 6. ahmet beyan

  hocam yeni kitabınız hayırlı olsun inş başarılarınızın devamı gelir…

  Reply

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir